Březnový balíček - Strmé břehy severní Rhôny

V březnovém balíčku zavítáme do severní části oblasti Vallée du Rhône. Vína, výhradně červená, si v něm najdou opravdoví labužníci.

Navštívíme tři apelace:

Côte Rôtie - Tato výlučně červená vína pocházejí ze dvou velmi strmých žulových pahorků C
ôte Blonde a Côte Brune. Vína mají tmavě červenou barvu a vůni malin a koření s náznakem fialek. Později začíná u starších vín převládat vanilka a typická vůně meruňkových a broskvových jader. Obě Côte Rôtie jsou z vinařství Domaine Christophe Pichon.

Cornas - Tato červená vína mají tmavou barvou a velmi pozoruhodnou vůni, v níž lze mimo jiné rozpoznat červené ovoce, čerstvě mletý pepř, lékořici, kandované ovoce a dokonce i lanýže. Mívají živočišný podtón. 
Obě Cornas (různé ročníky téhož vína) jsou z vinařství Domaine Christophe Pichon.

Crozes-Hermitage - Co do objemu vyrobených litrů vína se jedná o největší ze severních cru. Vína mají velmi intenzivní tmavě červenou barvu. Jejich vůně připomíná zralé červené i černé plody a koření. Jsou nesmírně elegantní. Oba dva zástupci Crozes-Hermitage jsou z vinařství Domaine Emmanuel Darnaud. Dovolíme si upozornit především na víno “Les Trois Chênes” (Tři duby). Lepší Crozes-Hermitage jsme doposud neobjevili.

Věděli jste, že: Podle pověsti bylo ve středověku panství Côte Rôtie rozděleno mezi dvě dcery velkostatkáře Mangirona. Jedna byla blondýna, druhá bruneta. Odtud pojmenování pahorků (viz. výše).

Skladem
6 675 Kč 5 995 Kč 4 954,55 Kč bez DPH
unor24balik
Sleva 10 %
6 675 Kč

V balíčku naleznete:

Côte Rôtie Promesse
Vína z oblasti Côte Rôtie jsou považována za nejlepší z Valée du Rhône. Červená se vyrábí z odrůd Syrah a Viognier. Toto víno má 94 % Syrah 6 % Viognier. Voní po malinách a koření, s nádechem fialek.

Côte Rôtie Rozier
Špičkové, harmonické Côte Rôtie! Víno s dlouhou dochutí, v hodné k archivaci. Vyrábí se z odrůd Syrah 94 % a je ovoněno odrůdou Viognier 6 %. Víno s vůní zralého červeného ovoce, umocněná jemnými tóny pepře a lesních plodů.

Cornas Allégorie 2017 a Cornas Allégorie 2020
V severní části oblasti Valée du Rhône se réva pěstuje na prudkých terasovitých svazích  kolem Rhôny. Vznikají zde unikátní vína. Toto víno je, ostatně jako všechna z oblasti Cornas, vyrobeno ze 100 % z odrůdy Syrah.

Crozes-Hermitage “Mise en Bouche”
Lahodné víno z odrůdy Syrah, jako všechna červená z této oblasti. Má intenzivní a zářivou rubínovou barvu. Ve vůni nejdříve ucítíte tóny černého ovoce (ostružiny a černý rybíz), následně se objeví kořenité tóny (lékořice), ty jsou doplněny tóny aromatických bylin (tymián a rozmarýn).

Crozes-Hermitage “Les Trois Chênes”
Fantastické Crozes-Hermitage! Samozřejmě 100 % Syrah. Je vyráběno z révy staré 25 až 60 let. Barva rudá s fialovými odlesky. Výrazně voní po džemu z černého ovoce a koření. Lze ucítit i jemnou vůni fialek. V ústech je plné, svěží se sametovými tříslovinami.

Zpět do obchodu