Tour de ROSÉ 2026
Slavná Tour de France letos zahajuje týmovou časovkou 4.7. v Barceloně. Také start naší letošní „Tour de ROSÉ“ začíná nedaleko hranic se Španělskem.
Odstartujeme tedy nedaleko magického hradu Carcassonne, v oblasti Languedoc-Roussillon, ve dvou malých vesničkách Laure-Minervois (vinařství Domaine Sibille) a Peyriac-Minervois (Cave Tour Saint Martin).
Další etapa nás zavede od apelace Gaillac v oblasti Sud-Ouest. Sladké „rozmary paní Alix“ (Les Caprices d´Alix), spolumajitelky vinařství Château de Terride, nás přesvědčí, že i výjimečně lehce nasládlé růžové může být lahodné.
Valée du Rhône v letošní „tour“ zastupuje krásné víno z vinařství Mas Isabelle vyrobené na počest zakladatelů vinařství a dále nás čeká Rendez-vous v nedalekém vinařství Château Bois d’Arlène.
Závěrečná etapa nás tradičně zavede na Loiru do apelace Touraine, kraje báječných sauvignonů, ale také výborného Rosé de Touraine Classique z vinařství Domaine de l'Aumonier.
Věděli jste že:
Růžové víno může mít širokou škálu chutí, od vůní čerstvého červeného ovoce, jako jsou jahody a maliny, až po květinové tóny a citrusové nuance. Většina růžových vín je lehká a osvěžující, existují však i plnější a výraznější růžová vína (viz. Tavel).
| Kategorie: | Degustační balíčky |
|---|
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
