Tavel! Tavel! Tavel! – Růžové opojení

Po velkém úspěch v minulých letech jsme pro Vás opět vybrali nové ročníky vín z Tavelu.

Městečko Tavel a stejnojmenná vinařská oblast leží pár kilometrů severozápadně od Avignonu. Vinaři zde vyrábějí nejkrásnější růžové víno Francie! Je to také jediná apelace Francie, ve které se vyrábí výhradně právě růžové víno.

Jeho barva připomíná sytě růžovou barvu provensálských střešních tašek, často je až do oranžova. Ve vůni jsou obvykle cítit tóny meruněk, broskví a pražených mandlí.

Růžová vína z Tavelu dokonale doprovodí vlahé večery, středomořskou, čínskou či thajskou kuchyni. Požitek z nich však budete mít po celý rok a při různých příležitostech.

V tomto degustačním balíčku je pro Vás připraveno 5 skvělých vín z této růžovému vínu zaslíbené apelace. Pro porovnání opět přidáváme růžové víno ze sousední apelace Lirac.

Věděli jste, že: Po staletí byla vína z Tavelu víny francouzských králů a papežů z Avignonu?

Skladem
1 985 Kč 1 786 Kč 1 476,03 Kč bez DPH
Snímek obrazovky 2024 07 08 204133
Sleva 10 %
1 985 Kč

V balíčku naleznete:

AOC TAVEL - Cuvée royale
Sytě růžové víno. Výrazná vůně jahod a třešní. Má sametovou, plnou chuť. Skvěle doprovází jehněčí, kachní prsa, pečeného kapouna, asijská jídla, sushi i kozí sýr. 

AOC TAVEL - Les Lauzeraies
Bohaté cuvée s převahou odrůdy Grenache noir (50 %). Víno intenzivně růžové barvy. Vůně je ovocná. Chuť je jemná, silně ovocná. Můžete jej pít jako aperitiv. Výborně doplní pikantní pokrmy, provensálskou kuchyni a kozí sýry. 

AOC TAVEL - Trésor des Sables
Ve vůni tohoto cuvée, s převažující odrůdou Grenache, ucítíte především jahody. Chuť je elegantní, ovocná. Výborné je ke kořeněným asijským jídlům, paelle, kachním prsům, perličce a kozím sýrům.

AOC TAVEL - Domaine Saint Jérôme
Intenzivní brilantní Tavel vyrobený z révy staré více než 25 let. Obsahuje Grenache noir (59 %), Cinsault (13%), Carignan (9 %), Mourvèdre (8 %), Syrah (6 %), Clairette (5 %). Voní po lesním ovoci a třešních. Chuť je bohatá a ovocná.

AOC TAVEL - BIO Si Différent
Brilantní růžové víno s vůní lesního ovoce a třešní. Víno má ovocnou chuť s kořenitým závěrem. Doporučujeme servírovat s kachnou na pomerančích, pečeným kapounem, kořeněnými jídly asijské kuchyně či kozími sýry.

AOC LIRAC - L´inattendu rosé

Intenzivní brilantní růžový Lirac s květinovým, malinovým a ostružinovým aroma. V ústech dominují tóny červeného ovoce. Výběr ze starých vinic z mnoha odrůd.

Zpět do obchodu