Pro milovníky červeného - Dudek se vrací

Možná si ještě pamatujete, že Dudek madagaskarský (francouzsky la Huppe de Madagascar), který hojně obývá vinice v kraji u městečka Pézenas, je ptákem stěhovavým. Do jižní Francie se vrací vždy zjara. Stejně tak se po čase vrací do naší nabídky degustační balíček z dudkem ve znaku. Tentokrát výhradně červená vína z vinařství Domaine Monplézy.

Díky místní půdě, jižnímu slunci a tradiční výrobě jsou zdejší vína vysoce hodnocena. Červená vína kraje Laugedoc-Roussillon jsou intenzivní, zakulacená s typickou vůní červených plodů, obvykle s jemně kořenitou příchutí. Výborně se hodí k místním pokrmům, stejně tak k uzeným specialitám, pečeným žebrům či grilovaným jehněčím kotletkám.

Vína s dudkem, to je potěšení! Již čtvrtá generace rodiny Sutra de Germa je toho zárukou. Vinařská usedlost uprostřed vinic, postavená již v roce 1734, je kouzelná. Inu jižní Francie....

Věděli jste že: Vína v oblasti Languedoc se obvykle vyrábějí z jednotlivých odrůd samostatně a teprve po dokvašení se scelují?

Skladem
2 592 Kč 2 462 Kč 2 034,71 Kč bez DPH
Pro milovníky červeného - Dudek se vrací
Sleva 5 %
2 592 Kč

IGP Côtes de Thongue Canon Huppé Rouge
Víno 100 % z odrůdy Cinsault rubínově červené barvy. Voní po zralých višních, fialkách a čokoládě. Kulaté víno plné energie.

IGP côtes de Thongue La Huppe Rouge
Výborné cuvée z odrůd Merlot a Marselan. Víno příjemně červené barvy. Voní po ostružinách a červeném rybízu. Svěží v ústech.

AOP Languedoc Plaisirs Rouge
Příjemné cuvée z odrůd Cinsault, Grenache, Syrah a Carignan. Víno krásné barvy, intenzivně vonící po zralých třešních, černém rybízu a borůvkách. Velmi hladké v ústech s kořenitou chutí.

AOP Pézenas Languedoc Félicité Rouge
Voňavé cuvée z odrůd Grenache, Syrah a Carignan. Víno zraje 12 měsíců v sudech barrique a 1 – 4 roky ve větších sudech z francouzského dubu. Intenzivní, lesklá barva granátu. Voní po lékořici, pepři, cítíte také kávu a kakao.

AOP Pézenas Languedoc Emocion Rouge
Špičkové cuvée z odrůd Syrah (95%), Carignan (5%). Víno zraje 12 měsíců v sudech z francouzského dubu. Barva je temně rudá s fialovými odlesky. Vůně intenzivní a komplexní, po višních a čokoládě.

Calcaires Nord
Velmi příjemné víno z odrůd Cinsault, Grenache a Mourvèdre. Má světlou jahodovou barvu se stříbrnými odlesky. Jemně voní po rybízovém džemu a malinovém coulis. V ústech je plné ovocné. Na patře je osvěžující, lehké a elegantní.

Zpět do obchodu