Marche - Roberto Lucarelli

Oblast Marche hraničí na západě s Apeninami, Umbrií, s malou částí Toskánska, na severu s Emilií, na jihu s pohořím Ambruzzi a na východě jej omývá Jaderské moře.
Celý kraj protíná značné množství řek (Conca Foglia, Metauro, Cesano, Tronto) vinoucích se z Apenin k Jadranu. Právě v jejich údolích, kde se révě daří je soustředěno vinařství.

Region Marche je známý převážně pro svá bílá vína. V našem obchodě vínem se specializujeme na místní odrůdu Bianchello del Metauro.
Nejlepší červená vína z Marche jsou většinou vyrobena z odrůd Sangiovese nebo Montepulciano. 
V balíčku můžete porovnat tři různá vína odrůdy Bianchello del Metauro, čisté Sangiovesse a jedno cuvée s převahou Sangiovese doplněné Merlotem.
Šestici uzavírá rosé opět vyrobené ze Sangiovese.

Vína byla všechna vyrobena ve vinařství Azienda Agricola Roberto Lucarelli, jehož vinice jsou rozesety na svazích kolem řeky Metauro.

Věděli jste, že:
O odrůdě
Bianchello del Metauro jsou zmínky už z období punských válek?

Skladem
1 743 Kč 1 569 Kč 1 296,69 Kč bez DPH
RoLu
Sleva 10 %
1 743 Kč

V balíčku naleznete:

Bianchello
Čeká Vás výborné víno, s jedinečnou vůní a chutí. Voní po ovoci a bílých květech. Víno je svěží, s mírnou příchutí citrusů. Příjemné víno ke všední i sváteční konzumaci. Skvěle se hodí k bílému masu, rybám, mořským plodům či sýrům.

Vigneti del Frate - Sangiovese
Výborná základní verze Sangiovese. Víno rubínově červené barvy s nádechem do fialova. V ústech ucítíte vůni červeného ovoce, zejména třešní.

La Ripe rosso
Víno jasné rubínové barvy s intenzivní vůní červených a černých plodů a s příjemným dotekem muškátového oříšku. Je plné a zároveň velmi svěží.

La Ripe bianco
Stoprocentní Bianchello del Metauro vyrobené z hroznů, které rostou v údolí kolem řeky Metauro mezi olivovými háji. Víno má jasně slámovou barvu s odlesky do zelena. Voní intezivně a příjemně s nádechem květinové vůně (acai, hloh).

La Ripe rosato
Toto růžové víno je stoprocentně z hroznů Sangiovese. Je jemné, svěží a živé. Je výborné pro každou příležitost, hodí se k rybám, mořským plodům i k drůběži. Výborné k perličce či dušenému telecímu.

Rocho
Bohaté víno jasně slámové barvy vyrobené z hroznů, které se sklízí na vinici více jak 50 let staré. Víno zraje 12 měsíců v ocelových i dřevěných sudech. Dozrává na kalech (metoda sur lie). Jeho vůně je úžasně ovocná se závanem broskve a květin. Příchuť je bohatá a elegantní, skvěle vyvážená a jemná. Víno má dlouhý závěr, při kterém převažuje chuť zralého ovoce a mandlí.

Zpět do obchodu