Marche - Cesare Mariotti

Oblast Marche hraničí na západě s Apeninami, Umbrií, s malou částí Toskánska, na severu s Emilií, na jihu s pohořím Ambruzzi a na východě jej omývá Jaderské moře.
Celý kraj protíná značné množství řek (Conca Foglia, Metauro, Cesano, Tronto) vinoucích se z Apenin k Jadranu. Právě v jejich údolích, kde se révě daří je soustředěno vinařství.

Region Marche je známý převážně pro svá bílá vína. V našem obchodě vínem se specializujeme na místní odrůdu Bianchello del Metauro.
Nejlepší červená vína z Marche jsou většinou vyrobena z odrůd Sangiovese nebo Montepulciano. 
Trojici bílých a dvojici červených doplňuje v tomto balíčku výborné Prosecco vyrobené z prastaré odrůdy Glera tak, jak to u Prosecca má být.

Vína byla všechna vyrobena v malém rodinném vinařství Azienda Agricola Mariotti Cesare.

Věděli jste, že:
Rodina Mariotti vyrábí skvělá vína už od roku 1930?

Skladem
2 115 Kč 1 903 Kč 1 572,73 Kč bez DPH
MaCe
Sleva 10 %
2 115 Kč

V balíčku naleznete:

Soldivale
Stoprocentní Bianchello del Metauro, základní verze této typické odrůdy kraje Marche. Slámově žluté víno s jemně zelenými odlesky.

Notestellate
Víno rubínově červené barvy s občasnými odlesky do fialova. Voní jemně ovocně. Suché, jemné víno vhodné k červenému masu nebo k sýrům.

Riflessi
Víno slámově žluté barvy s typickými zelenými odlesky. Chuť je ovocná a velmi plná, zároveň svěží a suchá. Toto víno je vhodné k mořským plodům, bílému masu nebo k sýrům. Vynikající např. k ovčímu sýru Pecorino.

Asdrubale
Víno slámově žluté barvy se zelenými odlesky. Voní po květech acai. Chuť je jemná, trvalá a kořeněná. Nejlépe se hodí k těstovinám, ale také k bílému masu, rybám nebo k uleželému sýru.

Acanto
Vynikající bohaté cuvée z odrůd Merlot a Montepulciano rubínové barvy s lehkým fialovým nádechem. Vůně připomíná svěží červené ovoce (rybíz a zralé třešně). Chuť je jemná, velmi ovocná.

Vino Spumante Mariotti - Prosecco
Typické Prosecco ze starobylé italské bílé odrůdy Glera. Velmi suché, elegantní a svěží šumivé víno. Výborné jako aperitiv, k lehkým jídlům či desertům.

 

Zpět do obchodu