Domaine Brunely - Červené z Údolí Rhôny

Vinařství Domaine Brunely se nachází v Sarrians, malém městečku  v departementu Vaucluse, mezi Rhônou a horským masivem Ventoux.
Je to pár kilometrů od slavného Avignonu. Od 90. let 20. století majitel Charles CARICHON, který vystřídal svého otce, významně zmodernizoval a rozšířil vinařství
.
To mu umožňuje vyrábět širokou škálu vynikajících vín z Údolí Rh
ôny: Gigondas, Châteauneuf du Pape, Côtes du Rhône, Côtes du Rhône Villages, Ventoux a  Vacqueyras.

V nabídce převažují vína červená, která také najdete i v tomto únorovém degustačním balíčku: Ventoux - víno s neuvěřitelným poměrem kvalita-cena,

Côtes du Rhône - klasika pro skvělé posezení,
Côtes du Rhône Villages Massif d'Uchaux - ovoce v lahvi,

Côtes du Rhône Rouge (cuvée hommage vieilles vignes) - víno ze starých vinic vyrobené na počest zakladatele vinařství,
Vacqueyras Rouge (Tradition) - tělnaté víno pro labužníky, Vacqueyras Rouge (Secrets de la Licorne) - tajemsví jednorožce, nechte se překvapit.


Při naší poslední návštěvě ve vinařství si na nás pan majitel testoval, jak se nám líbí nové etikety. No, pochválili jsme je.... "Tajemství jednorožce" je jejich předzvěstí.


Věděli jste, že: Benjamin Franklin řekl: „Víno je důkazem toho, že nás Bůh miluje a rád nás vidí šťastné.“ V Domaine Brunely se tím řídí.

Skladem
1 796 Kč 1 706 Kč 1 409,92 Kč bez DPH
bruník
Sleva 5 %
1 796 Kč

V balíčku naleznete:

Ventoux Rouge
Víno vyrobené z odrůd Syrah (40 %), Grenache (40 %) a Carignan (20 %). Víno stárne 8 až 12 měsíců v betonové nádrži a poté ještě v láhvi 2 až 3 měsíce.

Côtes du Rhône Rouge - Domaine Brunely
Cuvée složené z odrůd Grenache (50 %), Syrah (30 %) a Carignan (20 %). Hrozny jsou ručně sklizené z révy staré 15 až 60 let.

Côtes du Rhône Villages Massif d'Uchaux
Výborné cuvée z odrůd Grenache (50 %), Syrah (30 %), Carignan (15 %), Cinsault (5 %). Víno před uvedením na trh zraje po dobu 10 až 12 měsíců v betonových kádích, poté nejméně 3 měsíce v lahvích.

Côtes du Rhône Rouge - cuvée hommage vieilles vignes
Toto cuvée vzdává hold zakladateli vinařství Rémy Carichonovi, který předal vinařskou vášeň svým potomkům.Typické Côtes du Rhône z odrůd Grenache (50 %), Syrah (30 %) a Carignan (20 %). Víno syté, světle rubínové barvy s odlesky granátu.

Vacqueyras Rouge - Tradition
Víno vyrobené z odrůd Grenache (50 %), Syrah (30 %), Mourvédre (5 %) a Cinsault (5 %). Pěstuje se na keřících starých 15 až 45 let. Hrozny se sklízí částečně ručně a částečně mechanicky.

Vacqueyras Rouge -Secrets de la Licorne
Vynikající Vacqueras z odrůd Grenache (50%), Syrah (30 %) a Mourvèdre (20 %). Hrozny se sklízí ručně z rostlin starých 50 až 90 let.

Zpět do obchodu