Výběr na září - "LA HUPPE" ZNAMENÁ "DUDEK"

Vinařství Domaine Monplézy bylo založeno již v roce 1734. V současné době vinařství vlastní, o vinice se stará a lahodné zde víno vyrábí již čtvrtá generace rodiny Sutra de Germa. Najdete ho v katastru městečka Pézenas nedaleko Béziers v oblasti Languedoc na jihu Francie. Vinařství je klasifikováno jako zóna Natura 2000 s mnoha starými stromy s dutinami a živými ploty. Ty jsou domovem hmyzu nebo malých bezobratlých, na kterých si hoduje velké množství ptáků. Mezi nimi ten nejkrásnější, Dudek madagaskarský (la Huppe de Madagascar). Proto má dudka Domaine Monplézy ve svém znaku.

Díky místní půdě, jižnímu slunci a tradiční výrobě jsou zdejší vína vysoce hodnocena. Bílá jsou jemná, ovocná a velmi svěží. Skvěle se hodí k rybám, plodům moře či salátům. Červená vína jsou intenzivní, zakulacená s typickou vůní červených plodů, obvykle s jemně kořenitou příchutí. Výborně se hodí k mistním pokrmům, stejně tak k uzeným specialitám, pečeným žebrům či grilovaným jehněčím kotletkám.

Můžeme potvrdit. Před pár měsíci jsme měli tu čest s paní Anne Sutra de Germa (to ona v současné době vede podnik) a jejím mužem povečeřet a byl to skutečně kulinářský zážitek. Od jednoduchého "amuse bouche", přes paštiku z divočáka, hovězí po Burgunsku až po české ovocné knedlíky pro paní domu (to byl náš příspěvek). Zdejší bílá, červená a desertní vína se  jednotlivým chodům hodila náramně!

Věděli jste že:
Dudek madagskarský je stěhovavý pták, do jižní Francie přilétá v březnu a po hnízdění odlétá do teplejších zeměpisných šířek v září?

Skladem
1 873 Kč 1 779 Kč 1 470,25 Kč bez DPH
dudek
Sleva 10 %
1 873 Kč

V tomto výhodném balíčku naleznete tato vína:

2x IGP côtes de Thongue La Huppe Rouge
Výborné cuvée z odrůd Merlot a Marselan. Víno příjemně červené barvy. Voní po ostružinách a červeném rybízu.

IGP Côtes de Thongue La Huppe Blanc
Svěží cuvée z odrůd Muscat a Chardonnay. Víno krásně žluté barvy. Vůně je svěží ovocná, převažuje exotické ovoce, zejména citrus.

AOP Languedoc Plaisirs Blanc
Víno z odrůd Marsanne a Roussanne, světle zelené barvy. Voní po hruškách, bílých broskvích a citrusech.

AOP Languedoc Plaisirs Rouge
Příjemné cuvée z odrůd Cinsault, Grenache, Syrah a Carignan. Víno krásné barvy, intenzivně vonící po zralých třešních, černém rybízu a borůvkách.

AOP Pézenas Languedoc Félicité Rouge
Voňavé cuvée z odrůd Grenache, Syrah a Carignan. Víno zraje 12 měsíců v sudech barrique a 1 – 4 roky ve větších sudech z francouzského dubu.