Výběr na listopad - Bílá vína pro znalce

Na listopad jsme pro znalce vín  (i pro ty budoucí) připravili skutečnou lahůdku. 3 bílá vína z oblasti Sancerre a tři vína ze Chablis.

Sancerre je jednou z nejznámějších vinařských oblastí na Loiře i v celé Francii. Od samých začátků klasifikace AOC v roce 1936 jsou bílá Sancerre počítána mezi špičkové produkty francouzského vinařství. Vinice pro zdejší vína leží v katastru 11 obcí, z nichž nejznámější jsou Sancerre, Chavignol a Bué.
Bílé Sancerre, to je Sauvignon, svěží, živé a aromatické víno. Je pro něj typická vůně citrusových plodů, bílých broskví, akácie, exotického ovoce, bílých květů, zeleného kapradí, zeleného chřestu či čerstvého dřeva. Chuť je bohatá a plná.

Oblast Chablis, produkující nejslavnější a nejnapodobovanější víno na světě, leží severozápadně od většiny vinic Bourgogne.
Regionu dává jméno malé městečko Chablis. Vzhledem k severnější poloze oproti ostatním vinicím Bourgogne jsou zdejší vína méně ovocná, o to však svěžejší a jiskrnější než klasické burgundské. Vyrábí se z odrůdy Chardonnay.
V tomto balíčku si vychutnáte Chablis těchto tří kategorií:
Petit Chablis – lehká ovocná svěží vína, jež je vhodné pít mladá,
Chablis AOC – vynikající již v prvním roce, vrcholu dojdou do tří let a dlouho si ho drží,
Chablis Premier Cru – vína dosahují ideální zralosti mezi třetím a pátým rokem v lahvi. Nemají takovou hloubku jako Grand Cru, ale kdy se Vám nechce čekat…, vynikající volba.

Věděli jste že:

K bílému Sancerre se tradičně podává stejně proslulý místní kozí sýr Crottin de Chavignol. Dobré Sancerre si vychutnáte také s rybami, mořskými plody či pokrmy z králíka a drůbeže.


Skladem
4 209 Kč 3 999 Kč 3 304,96 Kč bez DPH
bíleproznalce
Sleva 5 %
4 209 Kč

V tomto výhodném balíčku naleznete tato vína:

Sancerre Blanc
Typické Sancerre.  Samozřejmě 100 % Sauvignon, ručně sklízené hrozny. Víno zrálo v betonových kádích a ve velkých sudech na jemných kalech po dobu 10 měsíců.

Sancerre Blanc - Côte de Marloup
Elegantní krásné Sancerre. Vyrobeno z ručně sklízených hroznů odrůdy Sauvignon, metodou "sur lie“, 12 měsíců zrálo ve vejčitých betonových kádích, poté 6 měsíců ve čtvercových betonových kádích.

Sancerre Blanc – La Baronne
Bohaté Sancerre. Vyrobeno z ručně sklizených hroznů odrůdy Sauvignon, metodou "sur lie“. 12 měsíců zrálo ve velkých dubových sudech.

PETIT CHABLIS
Svěží víno krásné zlatožluté barvy se zelenými odlesky. Minimálně 9 měsíců zrálo na jemných kalech. 100 % Chardonnay.

CHABLIS
Svěží víno krásné zlaté barvy, které zrálo na jemných kalech a 12 měsíců v burgundských sudech. Vinice, ze kterých se na toto víno sklízí hrozny rostou na jižních, západních a východních svazích ve výšce zhruba 170 m. n. m.

CHABLIS 1° CRU Mont de Milieu
Krásné Chablis z jižních a jihozápadních svahů (150 a 180 m. n. m.). Hrozny pro toto víno se sklízí na vinici vysazené roku 1968. Víno je vyráběno metodou „sur lie", tedy zráním na jemných kalech.

Zpět do obchodu