Výběr na duben - SAUVIGNON BLANC

Odrůda Sauvignon Blanc, často uváděná jednoduše Sauvignon, je jednou z nejznámějších bílých odrůd. Dobrý sauvignon lze dnes najít téměř po celém světě. Aroma a chuť těchto vín se mění podle toho odkud hrozny pocházejí. Vína jsou vždy svěží, aromatická a ovocná.
Pěstuje se v Americe, Jižní Africe i na Novém Zélandu (nejvýraznější sauvignon, který Vás doslova zalije vůní tropického ovoce, grapefruitu a angreštu).
My se však vrátíme do dvou evropských tradičních vinařských zemí a ochutnáme typický sauvignon střední Itálie a jeden další kombinovaný s Chardonnay. Dotkneme se Provence a ochutnáme místní jednoduchý produkt z této odrůdy a přesuneme se do oblasti odrůdě Sauvignon zaslíbené, oblasti horní Loiry, abychom ochutnávku zakončili třemi místními víny vč. skvělého Sancerre.

Věděli jste že:
V sauvignonech z oblasti Loiry je někdy možné rozpoznat chřest, anýz, či náznak lékořice. Vyzkoušejte!

Skladem
2 200 Kč 2 090 Kč 1 727,27 Kč bez DPH
ssss
Sleva 5 %
2 200 Kč

V tomto výhodném balíčku naleznete tato vína:

"Belle Pierre" - Sauvignon
Víno z vinařství na pomezí Valée du Rhône a Provence. Toto víno je 100% Sauvignon.

Orticaia
Vinice, na které zraje toto víno je orientovaná na severo-východ. To dává vínu specifické aroma. Ve vůni převažují kopřivy, ale také ananas a banán.

Collemare
Víno Collemare je pojmenováno podle vinice na stráni, ze které je vidět na Jaderské moře. Odrůdy Chardonnay a Sauvignon Blanc jsou použity půl na půl.

Menetou-Salon Blanc
Svěží ovocné víno, 100 % Sauvignon. Vyrobeno metodou „sur lie“, hrozny sklízeny ručně.  Víno je lehce kořenité. Kombinuje vůni citrusových plodů a květin.

TOURAINE BLANC Classique
Typický Touraine, tedy víno vyrobenou z odrůdy Sauvignon Blanc. Toto svěží ovocné víno voní citrusy a exotikou. V ústech je kulaté a zároveň svěží.

Sancerre Blanc
Typické Sancerre.  Samozřejmě 100 % Sauvignon, ručně sklízené hrozny. Víno zrálo v betonových kádích a ve velkých sudech na jemných kalech po dobu 10 měsíců.