Výběr na duben - SAUVIGNON BLANC

Odrůda Sauvignon Blanc, často uváděná jednoduše Sauvignon, je jednou z nejznámějších bílých odrůd. Dobrý sauvignon lze dnes najít téměř po celém světě. Aroma a chuť těchto vín se mění podle toho odkud hrozny pocházejí. Vína jsou vždy svěží, aromatická a ovocná.
Pěstuje se v Americe, Jižní Africe i na Novém Zélandu (nejvýraznější sauvignon, který Vás doslova zalije vůní tropického ovoce, grapefruitu a angreštu).
My se však vrátíme do dvou evropských tradičních vinařských zemí a ochutnáme typický sauvignon střední Itálie a jeden další kombinovaný s Chardonnay. Dotkneme se Provence a ochutnáme místní jednoduchý produkt z této odrůdy a přesuneme se do oblasti odrůdě Sauvignon zaslíbené, oblasti horní Loiry, abychom ochutnávku zakončili třemi místními víny vč. skvělého Sancerre.

Věděli jste že:
V sauvignonech z oblasti Loiry je někdy možné rozpoznat chřest, anýz, či náznak lékořice. Vyzkoušejte!

Skladem
2 200 Kč 2 090 Kč 1 727,27 Kč bez DPH
ssss
Sleva 5 %
2 200 Kč

V tomto výhodném balíčku naleznete tato vína:

"Belle Pierre" - Sauvignon
Víno z vinařství na pomezí Valée du Rhône a Provence. Toto víno je 100% Sauvignon.

Orticaia
Vinice, na které zraje toto víno je orientovaná na severo-východ. To dává vínu specifické aroma. Ve vůni převažují kopřivy, ale také ananas a banán.

Collemare
Víno Collemare je pojmenováno podle vinice na stráni, ze které je vidět na Jaderské moře. Odrůdy Chardonnay a Sauvignon Blanc jsou použity půl na půl.

Menetou-Salon Blanc
Svěží ovocné víno, 100 % Sauvignon. Vyrobeno metodou „sur lie“, hrozny sklízeny ručně.  Víno je lehce kořenité. Kombinuje vůni citrusových plodů a květin.

TOURAINE BLANC Classique
Typický Touraine, tedy víno vyrobenou z odrůdy Sauvignon Blanc. Toto svěží ovocné víno voní citrusy a exotikou. V ústech je kulaté a zároveň svěží.

Sancerre Blanc
Typické Sancerre.  Samozřejmě 100 % Sauvignon, ručně sklízené hrozny. Víno zrálo v betonových kádích a ve velkých sudech na jemných kalech po dobu 10 měsíců.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení