Výběr - Châteauneuf du Pape

Věhlasná oblast Châteauneuf du Pape! Červená vína mají velmi komplexní vůni (červené ovoce, kůže, anýz, lékořice, koření) a chuť (kulatá, plná, velmi dlouho na patře). Měla by se pít až po 4-5 letech od sklizně. Oproti tomu bílá se pijí spíše mladší. Jsou aromatická a zakulacená, s vůní květinových podtónů.
Tento skvělý výběr Vám umožní porovnat různá Châteauneuf du Pape ze tří vinařství (5 červených, jedno bílé).

Skladem
6 006 Kč 5 690 Kč 6 884,90 Kč včetně DPH
vybercdp
6 006 Kč

V tomto výhodném balíčku naleznete tato vína:

Châteauneuf du Pape Cardinalice Rouge
Hrozny byly ručně sklizeny a podrobeny velmi přísnému třídění. Víno zrálo 18 měsíců v nerezových sudech a nalahvováno bylo v r. 2017. Udivuje svou jemností a elegancí.

Châteauneuf du Pape Clos du Roi Rouge 2015
Hrozny na toto 
Châteauneuf du Pape se ručně sklízí a velmi přísně třídí. Toto cuvée je složeno z odrůd Grenache (70 %)Mourvèdre (20 %), Syrah (10 %). 

Châteauneuf du Pape Clos du Roi Rouge 2016
Vyzařuje vůni zralého červeného ovoce a koření. Je skvělé k červenému masu, zvěřině a sýrům.Víno je dobré pít od 3. až 4. roku.

Châteauneuf du Pape Rouge
Toto víno je vyrobeno z odrůd Grenache (80 %) a Syrah (20 %). Hrozny se sklízí výhradně ručně. Víno se nechává v betonových nádržích stárnout po dobu 18 až 24 měsíců a poté se stáčí do lahví, kde zraje dalších 6 měsíců.

Camille Cayran - Châteauneuf du Pape
Typické ovocné Châteauneuf du Pape z odrůd Grenache, Syrah a Mourvèdre. Převažující odrůda Grenache pochází z keřů více než 40 let starých. Doporučujeme otevřít 5 až 10 let po lahvování.

Châteauneuf du Pape Clos du Roi Blanc
Skvělé bílé Châteauneuf-du-Pape. Cuvée z odrůd Clairette (46 %), Grenache blanc (43 %), Roussanne (11 %). Víno z ručně sklizených a pečlivě tříděných hroznů. Bohatá chuť, ve vůni převažuje broskev a meruňka.