Sangiovese - Jupiterova krev

Vína ze starobylé odrůdy Sangiovese jsou klíčem k řadě vynikajících vín střední Itálie. Připomeňme např. toskánské Chianti. Méně se ví, že toto víno se vyrábí i z hroznů vypěstovaných v sousedním Marche.

Dobrá vína z odrůdy Sangiovese jsou bohatá na třísloviny (postupně se "uhlazují"), silná a mají poměrně plnou chuť. V ústech často ucítíte ostružiny, třešně a švestky,
s náznakem bylinek a koření. Ve skvělých vínech pocítíte chuť tabáku či vanilky.

Nejlepší červená vína z Marche jsou většinou vyrobena právě z odrůdy Sangiovese případně Montepulciano, v menším zastoupení se pak objevují hrozny Cliegiolo, Pinot Nero, Lacrima di Morro nebo Vernaccia Nera. Vína z odrůdy Sangiovese od "našich" dvou vinařů pánů Roberto Lucarelli a Cesare Mariotti Vás přivedou do tohoto krásného kraje. Ať už ochutnáte dvě základní varianty Sangiovese, plná ovocná z vinařství Cesare Mariotti či skvělá vína vyrobená pouze ve výjimečných ročnících z vinařstí Roberto Lucarelli, budete zajisté spokojeni.

Věděli jste že:
Název této odrůdy vznikl z latinského Sanguis Jovis (Jupierova krev)?

Skladem
2 995 Kč 2 695 Kč 2 227,27 Kč bez DPH
jupiter
Sleva 10 %
2 995 Kč

Rosso Marche
Výborná základní verze Sangiovese. Víno rubínově červené barvy s nádechem do fialova. V ústech ucítíte vůni červeného ovoce, zejména třešní.

Annibale
Víno rubínově červené barvy. Vůní připomíná zralé ovoce a koření. Chuť je mírně pikantní a zároveň velmi jemná.

Notestellate
Víno rubínově červené barvy s občasnými odlesky do fialova. Voní jemně ovocně. Suché, jemné víno vhodné k červenému masu nebo k sýrům.

Goccione
Hrozny na toto víno jsou ručně sbírány z keřů starých desítky let. Víno má intenzivní rubínovou barvu s komplexní strukturou. Má neuvěřitelně plnou vůni. Voní jako pestrá kytice, zralé plody či skořice.

Cinabro
Červené víno s intenzivním fialovým odstínem. Doslovný překlad názvu zní “rumělka” a barva tomu odpovídá. Voní po fialkách a červeném ovoci. Suché víno s elegantní strukturou překvapí svou příjemnou jemností.

RL Limited edition 
Unikátní 100 % Sangiovese z vinné révy staré 20 až 30 let. Hrozny na toto víno jsou sklízeny výhradně ručně. Víno zraje 24 měsíců v dubových sudech a další rok v lahvích. Víno mahagonové barvy, plné, šťavnaté a kulaté chuti, s vůní a příchutí zralých třešní, karamelu a tóny tabáku či pepře.

Zpět do obchodu