Sancerre blanc – Král Sauvignonů

Pojedete-li po Loiře proti proudu a minete-li všechny místní zámky, doplujete do nejznámější vinařské oblasti Valée de la Loire, do Sancerre. Pro tuto oblast je typická nádherná krajina s mírně zvlněnými kopci a vápenatou či štěrkovou půdou. Růžová a červená vína se zde vyrábějí z odrůdy Pinot Noir a bílá samozřejmě z odrůdy Sauvignon!  Pro řadu vinařů se v Sancerre vyrábějí nejlepší sauvignony na světě.

Bílá Sancerre (Sancerre blanc) jsou svěží živá a velmi aromatická. Jsou pro ně typické vůně citrusových plodů, bílých broskví, janovce, akácie, bílých květin či zeleného chřestu. Rozhodně ve vůni nehledejme kopřivy. K těmto vínům se tradičně podává  stejně proslulý místní kozí sýr Crottin de Chavignol, i když dobré Sancerre je výborné k rybám, ochuceným ústřicím, králíku či kuřeti.

V tomto balíčku objevíte Sancerre blanc 4 krát. Už základní verze je skvělá. Další dvě, zrající na kalech, Vás uchvátí svou bohatostí a svěžestí zároveň. Sancerre - Pur Jus je navíc zajímavé tím, že je vyrobeno bez použití siřičitanů. Balíček doplní svěží Sauvignon z vedlejší oblasti Menetou-Salon a lahodné Sancerre Rosé. Všechna vína jsou vyrobena v rodinném vinařství Domaine Bernard Fleuriet et Fils, které některým svým výrobkům dodává na atraktivitě použitím vosku místo kapsle.

Věděli jste, že?
Apelace Sancerre blanc získala jako jedna z prvních označení AOC, a to již v roce 1936.
 

 

Skladem
3 928 Kč 3 535 Kč 2 921,49 Kč bez DPH
sancere
Tip Sleva 5 %
3 928 Kč

V tomto balíčku naleznete:

 

Sancerre Blanc
Typické Sancerre. Samozřejmě 100 % Sauvignon, ručně sklízené hrozny. Víno zrálo v betonových kádích a ve velkých sudech na jemných kalech po dobu 10 měsíců.

Sancerre Blanc - Côte de Marloup
Elegantní krásné Sancerre. Vyrobeno z ručně sklízených hroznů odrůdy Sauvignon, metodou "sur lie“, 12 měsíců zrálo ve vejčitých betonových kádích, poté 6 měsíců ve čtvercových betonových kádích.

Sancerre Blanc – La Baronne
Bohaté Sancerre. Vyrobeno z ručně sklizených hroznů odrůdy Sauvignon, metodou "sur lie“. 12 měsíců zrálo ve velkých dubových sudech. Silné, rasantní víno.

Sancerre Blanc - Pur Jus
Unikátní přírodní Sancerre. Zrálo na kalech po dobu 10 až 12 měsíců v betonových kádích tvaru vejce. Toto přírodní víno, bez přídavku siřičitanů, je hroznovou šťávou ve své nejčistší formě.

Menetou-Salon Blanc
Svěží ovocné víno, 100 % Sauvignon. Vyrobeno metodou „sur lie“, hrozny sklízeny ručně.  Víno je lehce kořenité. Kombinuje vůni citrusových plodů a květin.

Sancerre Rosé
Svěží růžové Sancerre vyrobené 100 % z odrůdy Pinot Noir. Hrozny na toto víno byly ručně sklízeny. Víno je jemné, delikátní a svěží.

Zpět do obchodu