Prázdninový výběr II - PO STOPÁCH TOUR DE FRANCE

Carcassonne, cíl jedné z nejkrásnějších etap letošní Tour de France.
Závodníci v závěru etapy projížděli platanovými alejemi, míjeli viničná pole či kopírovali tok úchvatného vodního díla Canal du Midi.
Cíl pod středověkou městskou pevností Carcassonne byl krásným vrcholem etapy.
Pár kilometrů od Carcassonne najdete vesničku Laure-Minervois. A v ní vinařství Domaine Sibille.

Vinice Minervois leží severovýchodně od Carcassonne a jsou pro ně typické četné terasy.
Vyrábějí se zde především červená vína, v menší míře růžová a bílá.
Zdejší červená vína jsou ovocná, uhlazená, elegantní a dobře vyvážená. Hodí se především k místnímu cassoulet, ke zvěřině a červeným masům.
Růžová se dobře hodí k řadě jídel místní kuchyně či studeným masům.

Věděli jste že:
Paní Barbara Sibille, spolumajitelka stejnojmenného rodinného vinařství, je autorkou návrhů originálních etiket na jejich vínech?

Skladem
1 768 Kč 1 679 Kč 1 387,60 Kč bez DPH
toudefrance
Sleva 5 %
1 768 Kč

V tomto výhodném balíčku naleznete tato vína:

AOP MINERVOIS ROUGE BIO
Vynikající cuvée z odrůd  Grenache (40 %), Syrah (30 %) a Carignan (30 %). Hrozny na toto víno jsou sklízeny ručně. V chuti převažuje černé ovoce, zejména ostružiny a černý rybíz a také třešně a maliny.

AOP MINERVOIS ROUGE BIO Terres de Grès - L'Audacieuse
Kouzelné cuvée z odrůd  Grenache (45 %),  Syrah (45 %), Carignan (10 %), na které jsou hrozny sklízeny ručně. Jemnost Grenache, ovocnost Syrahu a charakter Carignanu dává vínu jeho výjimečnost.

IGP OC ROUGE BIO Marselan
Víno 100 % z odrůdy Marselan, modré francouzské odrůdy, jež je výsledkem křížení Cabernet Sauvignon a Grenache Noir. V chuti převládá černé ovoce a černý rybíz, překvapí Vás silné živočišné tóny. Víno je robustní, plné a dobře strukturované.

2x IGP OC ROUGE BIO Syrah
Toto víno, které je 100 % vyrobeno z odrůdy Syrah, je produktem  ekologického zemědělství. Víno je bohaté a strukturované s příchutí černého ovoce a s jemnými taniny v dochuti.

IGP OC ROSÉ BIO
Osvěžující růžové víno, 100 % Syrah meruňkové barvy. Výborné jako aperitiv. Skvěle se hodí k syrové zelenině, sezónním salátům, sushi, pizze či ratatouille.

Zpět do obchodu