Mas Edem – Kouzelná Provence

Vydejte se s námi do Luberonu, nádherné vinařské oblasti na pomezí Provence a Vallée du Rhône. Vinařství Mas Edem je umístěnou ve zvlněné krajině poseté vinicemi. Po úzké silničce přijedete ke krásné kované bráně, kterou vám na zavolání otevře a ve svém sídle Vás přivítá pan Renaud Pierlot, aktuální šéf rodinného vinařství, které patří původem italské vinařské rodině.

V krásném prostředí ochutnáte typická provensálská bílá, červená a, samozřejmě, růžová vína. Vína, která v Mas Edem vyrábějí z révy ošetřované naprosto nekompromisně bez jakýchkoli chemických přípravků, pesticidů, umělých hnojiv jsou skvělá a za krásné ceny. Vína, která, ač jsme stále v nádherné Provence, nezapřou ono slavné heslo vinařů italského původu "Dolce vita".

V degustačním balíčku ochutnáte tři červená vína vonící po červeném ovoci, dvě svěží ovocná bílá vína a typické elegantní provensálské rosé.

Věděli jste, že: Vína z oblasti Luberon jsou vynikajícím doprovodem k pokrmům proslulé provensálské kuchyně?

Skladem
1 685 Kč 1 600 Kč 1 322,31 Kč bez DPH
masedem
Sleva 5 %
1 685 Kč

MAS EDEM Delicato blanc
Cuvée z oblasti Luberon vyrobené z odrůd Clairette (35 %), Vermentino (34 %), Rousanne (17 %), Marsanne (14 %). Barva tohoto vína je jemně žlutá.

MAS EDEM Delicato rouge
Cuvée z odrůd Syrah (85 %) a Grenache (15 %). Toto víno má nádhernou rubínově purpurovou barvu. Vůně je ovocná s kořenitými tóny.

MAS EDEM Divino Blanc
Víno z pomezí Provence a Valée du Rhône.  Cuvée z odrůd Roussanne (51 %) a Viognier (49 %). Voní po zralých meruňkách a po citrusech.

MAS EDEM Divino rosé
Cuvée z odrůd Viognier, Syrah a Grenache. Toto růžové víno z okolí Luberonu, na pomezí Valée du Rhône a Provence, Vás okouzlí tóny grapefruitu, broskví a červeného ovoce.

MAS EDEM Divino Rouge
Typické víno jihu Francie. Cuvée z odrůd Syrah (80 %), Grenache (10 %), Viognier (10 %). Vůně je ovocná (švestka, borůvky), ucítíte i badyán. V chuti naleznete přezrálé plané třešně, karamel či čokoládu.

MAS EDEM Origini Rouge
Krásné cuvée ze starých vinic, z hroznů Syrah a Grenache. Je výsledkem přirozeného kvašení a stárnutí v amforách, sudech a kádích z nerezové oceli. Barva je sytě červená až do fialova. Voní po červeném ovoci (třešně, višně) a lékořici, vyloupaných peckách.

Zpět do obchodu