Domaine Masnou – V srdci Roussillonu

Vinařství, které založil Jérôme MASNOU, se nachází v samém srdci regionu Roussillon mezi Středozemním mořem a Pyrenejemi. Pan Masnou pokračuje v letité vinařské tradici svých předků, využívá znalosti místní krajiny a originálních postupů při výrobě vína.

Vinná réva je vysazena v několika obcích severně od Perpignanu, což dává vínu rozmanité tóny a odstíny. Vinice, které jsou téměř po celý rok plné slunce, ovívá jižní vánek. Odrůdy Syrah, Grenache noir, Mourvèdre, Grenache blanc, Grenache gris a Muscat Petits Grains se pěstují na dvou velmi specifických terroir: Na kyselé jílovité půdě u města Peyrestortes a na černých břidlicích u města Espira de l’Agly. Díky těmto dvěma rozdílným půdním podmínkám získala vína vinařství Masnou svoji zcela specifickou chuť.

V balíčku ochutnáte čtyři vynikající červená vína, robustní, ovocná, kořenitá, která se dají „ukousnout“. Doplňuje je plné bílé IGP Côtes Catalanes a voňavý Muscat.

 

Věděli jste, že: Plná červená vína z oblasti Roussillon se skvěle hodí k česnekovým jídlům?

Skladem
2 200 Kč 2 090 Kč 1 727,27 Kč bez DPH
Masnou
Sleva 5 %
2 200 Kč

Les Garonnes rouge Côtes du Roussillon
Výborné cuvée ze samého jihu Francie, vyrobené půl na půl z odrůd Syrah a Grenache. Sklizeň hroznů na toto víno probíhá ručně. Víno zraje 12 měsíců v sudech barriques.

Prémices Blanc IGP Côtes Catalanes
Čerstvé, minerální víno s vyváženou chutí. Vyrobeno z ručně sklizených hroznů Grenache gris (70 %) a Grenache blanc (30 %).

Prémices rouge Côtes du Roussillon Villages
Typické cuvée oblasti Roussillon z odrůd 50 % Grenache noir, 40 % Syrah a 10 % Mourvèdre. Hrozny se ručně sklízí, rmut prochází dlouhou macerací, víno zraje půl roku v nádržích.

Schisterra rouge Côtes du Roussillon Villages
Skvělé cuvée tmavě rudé barvy, vyrobené z odrůd Syrah (55 %), Grenache noir (15 %), Mourvèdre (30 %). Gramáž hroznů na stromcích je přísně omezována.

Trou Noir rouge Côtes du Roussillon
Velmi zajímavé víno ze samého jihu Francie, 100 % z odrůdy Mourvèdre. Hrozny na toto víno se sbírají pouze ručně a také se ručně třídí.

Muscat de Rivesaltes
Víno 100 % z odrůdy Muscat petits grains, jedné z nejstarších odrůd vinné révy vůbec. Hrozny jsou ručně sklízeny.

Zpět do obchodu