Domaine de l'Aumonier – Zahrada Francie

Tradiční vinařství Domaine de l´Aumonier nalezneme v Údolí Loiry, oblasti, která se pyšní přezdívkou "Jardin de la France" (Zahrada Francie). Sophie a Thierry Chardon ("Bodlákovi") ctí tradici a řídí se motem Saint Exupéryho: "Zemi nedědíme po našich rodičích, půjčujeme si ji od našich dětí." S velkým respektem k přírodě produkují vynikající vína, typická pro oblast střední Loiry.

Naším oblíbencem je především skvělý bílý Touraine Classique a Touraine Chenonceaux, delikátní Sauvignony. Doplní je jemný ovocný Chenin. Mezi dvěma červenými víny ochutnáte ovocné Touraine Rouge (odrůda Gamay),  a robustní Cuvée Acôtlyte, víno z odrůdy Côt, francouzské varianty Malbecu. Posledním vínem z tohoto sextetu je svěží Rosé de Touraine.

Věděli jste, že: V podoblasti Touraine se vyrábějí také výborná šumivá či perlivá vína. I u nás najdete dvě právě z vinařství Domaine de l'Aumonier.

Skladem
2 095 Kč 1 990 Kč 1 644,63 Kč bez DPH
zahradafrancie
Sleva 5 %
2 095 Kč

V tomto balíčku naleznete:

TOURAINE BLANC Classique
Typický Touraine, tedy víno vyrobenou z odrůdy Sauvignon Blanc. Toto svěží ovocné víno voní citrusy a exotikou. V ústech je kulaté a zároveň svěží.

Touraine Chenonceaux
Delikátní bílé víno. 100% Sauvignon Blanc. Vyrobeno metodou „sur lie“. Má krásnou zlatožlutou barvu.

Cuvée Henri IGP Chenin Sec
Lahodné a jemné víno vyrobené ze 100 % z odrůdy Chenin. Víno výrazné a velmi jemné v mládí a stejně tak s postupujícím zráním.

TOURAINE ROUGE
Velmi příjemné víno, vyrobené z odrůdy Gamay metodou „macération semi-carbonique“. Výsledkem je ovocné, gurmánské víno oceňované pro svou svěžest.

Cuvée Acôtlyte
Bohaté a hedvábné víno vyrobené z odrůdy Côt (Malbec). Barva tohoto vína připomíná červené granáty se třpytivými odlesky. Víno má intenzivní vůni, ve které převažuje černé ovoce, ostružiny, černý rybíz a třešně.

ROSÉ DE TOURAINE Classique
Čiré a brilantní růžové víno, vyrobené z odrůd Gamay a Cabernet Franc. Má krásnou barvu a výraznou vůní s tóny čerstvého ovoce (citrusy, třešně, jahody).

Zpět do obchodu