Côtes du Rhône Villages - Ještě lepší CdR

V oblasti jižní Rhôny se nachází 77 obcí, které mohou nést označení Côtes du Rhône Villages. Pouze 16 z nich však smí na etiketě uvádět své jméno. U výroby bílých, růžových a červených vín se zde uplatňují velmi přísné předpisy pro vysazování, pěstování, sklizeň i zpracování hroznů. Červená vína se zde vyrábějí z odrůd Grenache, Syrah, Mourvérdre, Cincault a Carignan. Téměř vždy se jedná o kupáže.

Mezi nejznámější Côtes du Rhône Villages patří:
Beaumes-de-Venise, Cairanne, Plan de Dieu, Laudun, Rasteau, Séguret,
Signargues, Laudun, Massif d´Uchaux či Vinsobres.
Některé z těchto slavných apelací jsme pro Vás vybrali do tohoto balíčku červených vín.

Všechna vína
Côtes du Rhône Villages skvěle doprovázejí pokrmy provensálské kuchyně.


Věděli jste že:
Červený Laudun se skvěle hodí k pokrmům ze zvěřiny? Pro podzimní čas jako dělané!

Skladem
1 797 Kč 1 617 Kč 1 336,36 Kč bez DPH
cdr2balicek
Sleva 10 %
1 797 Kč

AOC CdR Villages - Villages Laudun
Výborné cuvée z odrůd Grenache noir (50 %), Syrah (30 %) a Mourvèdre (20 %). Víno třešňově červené barvy s živými odlesky. Intenzivní ovocná vůně. Svěží chuť s  příchutí lékořice.

AOC CdR Villages - Villages Signargues
Výborné Côtes du Rhône jasné, granátově červené barvy. Víno má silnou kořeněnou vůni, ve které můžete rozpoznat červené ovoce. Chuť je jemná s dlouhým zakončením.

Côtes du Rhône Villages Massif d'Uchaux
Výborné cuvée z odrůd Grenache (50 %), Syrah (30 %), Carignan (15 %), Cinsault (5 %). Víno před uvedením na trh zraje po dobu 10 až 12 měsíců v betonových kádích, poté nejméně 3 měsíce v lahvích. Barvu má krásně třešňovou, intenzivní.

Côtes du Rhône Villages rouge – Métamorphose
Plné cuvée z odrůd Grenache (50 %), Syrah (30 %) a Carignan (20 %).  Víno krásné třešňově červené barvy. Ve víně ucítíte červené ovoce, kandované třešně, jahodový a malinový džem, ostružiny. V ústech je bohaté, strukturované.

Côtes du Rhône Villages PLAN DE DIEU rouge
Víno vyrobené z odrůd Grenache (75 %), Syrah (20 %) a Mourvèdre (5 %). Má sytě červenou barvu s fialovými odlesky. Voní po černém ovoci a sladkém koření (muškátový oříšek a skořice). Na druhý nádech ucítíte také vůni karamelu.

Côtes du Rhône Villages-SIGNARGUES rouge
Toto výborné cuvée, vyrobené z odrůd 40 % Grenache, 33 % Carignan, 20 % Syrah, 7 % Mourvèdre, je převážně plodem starých carignanských vinic. Nízké výnosy a částečně podrostové zrání produkují výrazné a koncentrované víno s mimořádně slibným potenciálem zrání.

Zpět do obchodu