Côtes du Rhône blanc – Méně známá a výborná

V květnové vínotečce jsme Vám představili klasická červená vína Côtes du Rhône. Vína i v u nás velmi oblíbená. V červnu se zaměříme na jejich bílé protějšky. Vína Côtes du Rhône blanc jsou totiž také výborná, velmi různorodá a příjemná. Proč dále bychom se měli o tuto apelaci zajímat?
 
Vína apelace
Côtes du Rhône blanc jsou (samozřejmě) suchá, vyrovnaná, dobře strukturovaná, velmi aromaticka a výborně hasí žízeň.

I v tomto případě platí, že tvoří většinu bílých vín vyráběných v oblasti Valée du Rhône. Připravili jsme pro Vás 5 vín, o kterých jsme přesvědčení, že si je zamilujete a pro porovnání jedno plné víno ze sousední apelace Cairanne.

Věděli jste, že: V jižní části Údolí Rhôny se pro výrobu bílých vín používají převážně odrůdy Grenache Blanc, Clairette a Bourboulence. V menší míře Viognier, Roussanne a Marssanne. Že některé z nich neznáte? Ochutnejte náš výběr!

Skladem
1 351 Kč 1 283 Kč 1 060,33 Kč bez DPH
balicekcerven
Sleva 5 %
1 351 Kč

V tomto balíčku naleznete:

Le Pas de la Beaume blanc
Víno vyrobené z odrůd Grenache blanc (30 %), Roussane (20 %), Marsanne (30 %) a Viognier (20 %). Barva tohoto vína je křišťálově zlatá, čistá a na světle můžeme vidět jemné zelené odlesky. 

AOC CdR - Acantalys blanc
Víno z Côtes du Rhône, cuvée z odrůd Grenache blanc, Clairette blanche, Bourboulenc. Má jasně žlutou barvu s vůní po citrusech. Je velmi výrazné chuti.

AOC CdR - Tradition blanc
Víno Côtes du Rhône z odrůd Grenache Blanc (30 %), Bourboulenc (30 %), Clairette (30 %), Roussane (5 %). Světle žluté barvy se zelenými odlesky. Vůně je po citrusech.

Côtes du Rhône blanc - L'Insouciante
Příjemné cuvée z odrůd Grenache (50 %), Rousanne (30 %) a Marsanne (20 %) Barva do žluta se světle zelenými odlesky. Vůně je ovocná, v ústech je víno kulaté a intenzivní.

Côtes du Rhône blanc
Víno vyrobené z odrůd Viognier (70 %) a Grenache Blanc (30 %). Je svěží, vůně je ovocná, broskvová, meruňková, vúně zralých hrušek, s tónem vanilky.

CAIRANNE CRU - Camille Cayran - Grande Réserve blanc
Víno vyrobené z odrůd Grenache blanc (50 %), Marsanne (10 %) , Clairette (20 %) a Bourboulenc (20 %). Má žlutou barvu se zelenými odlesky.

Zpět do obchodu