Chablis - nejslavnější a nejnapodobovanější

Chablis je nejslavnější a nejnapodobovanější víno na světě. Regionu dává jméno malé městečko Chablis. Oblast se rozkládá na ploše 15 x 20 km. Vzhledem k severnější poloze oproti ostatním vinicím Bourgogne jsou zdejší vína méně ovocná, o to však svěžejší a jiskrnější než klasické burgundské. Chablis, to je vždy Chardonnay.

Zdejší vína se rozdělují do čtyř kategorií. Dělení odráží různé faktory, např. složení půdy, poloha vinic, niance ve výrobě apod.
Jedná se o tyto kategorie: Petit Chablis, Chablis AOC, Chablis Premier Cru,  Chablis Grand Cru.

Všem vínům Chablis "sluší", když minimálně rok zůstanou v lahvi. Od klasického Chablis AOC jsou velmi vhodná k archivaci. Chablis vyšších kategoriií se dostávají do nejlepší formy až po třech až pěti letech. V archivu vydrží i deset let a více. Skvěle se hodí k neochuceným ústřicím, sladkovodním rybám (štika) nebo k drůběži (kuře, perlička).
Vynikají také s kozím sýrem, zvláště pokud sýr před podáváním zahřejeme.

V tomto balíčku ochutnáte vína prvních tří kategorií z rodinného vinařství Domaine Jean Goulley et Fils, jehož vinice se nacházejí v samém srdci oblasti.

Věděli jste, že?
Apelace AOC Chablis patří k nejstarším ve Francii? Vznikla již v roce 1938!

Skladem
4 777 Kč 3 995 Kč 3 301,65 Kč bez DPH
chablisbalicek
Tip Sleva 15 %
4 777 Kč

2x PETIT CHABLIS
Svěží víno krásné zlatožluté barvy se zelenými odlesky. Minimálně 9 měsíců zrálo na jemných kalech. 100 % Chardonnay.

CHABLIS
Svěží víno krásné zlaté barvy, které zrálo na jemných kalech a 12 měsíců v burgundských sudech.

CHABLIS 1° CRU Mont de Milieu
Krásné Chablis z jižních a jihozápadních svahů (150 a 180 m. n. m.). Hrozny pro toto víno se sklízí na vinici vysazené roku 1968. Víno je vyráběno metodou „sur lie", tedy zráním na jemných kalech.

CHABLIS 1° CRU Montmains
Má krásnou zlatožlutou barvu se zelenými odlesky. Má komplexní svěží vůni s převažujícím tónem pražených mandlí. V ústech je víno plné, kulaté, s minerální dochutí.

CHABLIS 1° CRU Fourchaume
Plných 18 měsíců zraje v nerezových sudech s řízenou teplotou a poté ještě 12 měsíců v burgundských sudech. Víno má krásnou zlatožlutou barvu se zelenými odlesky. Má plnou vůni s tóny bílých květů.

Zpět do obchodu